Jakie drzwi wewnętrzne wybrać do domu?

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych jest jedną z najistotniejszych decyzji, podejmowanych po budowie nowego domu. Pozwalają na oddzielenie przestrzeni prywatnej, zabezpieczają przed hałasami czy pomagają zatrzymać ciepło w pomieszczeniu. Dlatego też, drzwi wewnętrzne powinny nie tylko ładnie się prezentować, ale również być funkcjonalne. W tym artykule dowiesz się, jakie drzwi wybrać, w zależności od typu pomieszczenia. Zapoznasz się również z ofertą pewnej rzeszowskiej firmy, która podbije Twoje serce! 

Uniwersalność i ponadczasowość

Wybierając pierwsze drzwi wewnętrzne do swojego domu czy mieszkania, miej na względzie, że raczej nie wymienisz ich w przeciągu najbliższych kilku lat. Z tego też powodu, muszą być one przygotowane na zmiany w wystroju pomieszczenia czy kolorze ścian. Nie warto więc inwestować w kolorowe czy bardzo zdobne drzwi. To, że dzisiaj idealnie wpisują się w klimat wnętrza, nie znaczy, że tak samo będzie za rok. Kupując drzwi, kieruj się uniwersalnością i postaw na minimalizm. Najlepszym rozwiązaniem będą drzwi w stonowanych kolorach. Pamiętaj również, aby uparcie nie śledzić aktualnych trendów. Modny obecnie styl loftowy, za kilka lat może okazać się kompletnie niegustowny.

Drzwi wewnętrzne białe – jak, gdzie i kiedy?

Jeszcze minutę wcześniej, czytając poprzedni nagłówek, na pewno stwierdziłeś, że idealnym rozwiązaniem będą białe drzwi. W ostatnich latach, drzwi wewnętrzne właśnie w tym kolorze, są coraz częściej wybierane jako ozdoba domu. Nic w tym dziwnego – prezentują się niezwykle lekko, ale zarazem elegancko i dodają charakteru każdego pomieszczeniu. Jednak, pomimo nietuzinkowego wyglądu, białe drzwi mają jedną wadę – strasznie szybko się brudzą i są trudne do utrzymania w czystości. Czy to znaczy, że musisz kompletnie zrezygnować z białej barwy na swoich drzwiach wewnętrznych? Pewnie, że nie! Musisz jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów. Na pewno nie wybieraj jasnych drzwi, kiedy jesteś rodzicem małych dzieci lub właścicielem czworonoga. Rozlana zupka na białej powierzchni czy błotne ślady łap, nie są przecież pożądanym widokiem. W białe drzwi wewnętrzne możesz śmiało zainwestować natomiast, kiedy mieszkasz sam, z żoną lub starszymi dziećmi. Również wtedy nie zapominaj, o ich częstym czyszczeniu i pielęgnacji.

Drzwi wewnętrzne z ościeżnicą

Jeśli jesteś bardziej zorientowany w temacie drzwi lub ogólnego wyposażenia domu, zapewne wiesz, że nieodłącznym elementem jest ościeżnica. Ten mały szczegół, wstawiany jest w otwór drzwiowy, aby zawiesić na nim skrzydło drzwiowe. Do wyboru masz drzwi wewnętrzne z ościeżnicą już wbudowaną, jak i te, które trzeba w nią zaopatrzyć. Planując zakup modeli wewnętrznych, możesz zastanawiać się pomiędzy ościeżnicą regulowaną a stałą. Najlepszą opcją jest ta pierwsza, ze względu na łatwość montażu. Do pracy z ościeżnicą regulowaną, nie potrzeba żadnych specjalistycznych zdolności ani profesjonalnych narzędzi. Ponadto, jak sama nazwa wskazuje, posiada praktyczną regulację, dzięki czemu każdy może zmienić jej szerokość. Ta przydatna funkcja, czyni ją doskonałą ościeżnicą do drzwi o niestandardowych wymiarach.

Drzwi wewnętrzne Rzeszów

Jeśli już wiesz, czym powinieneś się kierować, podczas zakupu drzwi wewnętrznych czas na wybór odpowiedniej firmy czy sklepu. Powszechnie wiadomo, że miejscowością, słynącą z wyrobu wysokiej jakości towarów tego rodzaju jest Rzeszów. Dlaczego by więc nie zainwestować w drzwi, pochodzące właśnie z tego miasta? Firmą, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę jest Karmar. Ich drzwi wewnętrzne, cechują się wysoką klasą tworzywa, trwałym materiałami oraz niską ceną. W swoim szerokim asortymencie firma posiada różne rodzaje drzwi, w rozmaitych kolorach czy fasonach. Karmar oprócz znakomitej jakości towaru, oferuje również pomocną obsługę. Pracownicy wysłuchają Twoich oczekiwań, udzielą praktycznych rad i cennych wskazówek, dzięki czemu wybierzesz drzwi odpowiadające Twoim gustom i preferencjom.