Księgowość – dlaczego warto skorzystać z biura rachunkowego?

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest prowadzenie księgowości, czy to pełnej czy uproszczonej. Prawo nie określa, kto może podjąć się takiego zadania, właściciel firmy ma więc trzy możliwości – albo zatrudnia księgowego, albo rozlicza się samodzielnie, albo korzysta z usług profesjonalnego biura rachunkowego. Dlaczego warto zdecydować się na trzecią opcję?

Doświadczony księgowy z biura rachunkowego

Skorzystanie z usług biura księgowego to doskonałe rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie do końca wiedzą, jak poruszać się w świecie finansów i biznesu. Na początek ilość dokumentów księgowych nie jest zbyt duża, zatem zatrudnianie księgowego staje się zwyczajnie nieopłacalne. Samodzielne rozliczanie się jest za to bardzo ryzykowne, a co więcej, kosztowne. Należy bowiem zakupić odpowiedni program komputerowy, który wyposażony będzie we wszystkie, niezbędne funkcje. Trzeba także wykupić dostęp do specjalistycznych artykułów, dzięki którym można być na bieżąco ze wszystkimi zmianami w prawie podatkowym.

Tymczasem, jeśli nawiąże się współpracę z biurem rachunkowym w Łomiankach lub innym mieście, obowiązek prowadzenia ksiąg i rozliczania się z urzędem skarbowym przejmuje na siebie księgowy. Taka firma zatrudnia wyłącznie doświadczonych specjalistów, którzy są w stanie nie tylko na czas rozliczyć przedsiębiorcę, ale również doradzić mu w kwestiach finansowych. Biura zajmujące się księgowością w Łomiankach pozwalają skupić się na prowadzeniu własnej działalności gospodarczej bez konieczności zajmowania się sprawami księgowymi, finansowymi czy podatkowymi.

Sposób na zoptymalizowanie wydatków

Przedsiębiorcy, zarówno początkujący, jak i ci, którzy działają na rynku od dłuższego czasu, szukają sposobów na zoptymalizowanie wydatków. W dobie rosnącej inflacji jest to szczególnie istotne, bowiem oszczędności topnieją, natomiast ceny stale rosną. Doskonałym sposobem na to, aby zoptymalizować koszty, jest nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym. Pełna księgowość w Łomiankach, a także ta uproszczona, kosztuje znacznie mniej niż zatrudnianie doświadczonego księgowego na stałe w firmie. Oczywiście, świadczone usługi prezentują najwyższy poziom – oszczędności nie biorą się stąd, że księgowy wykonuje pracę mniej efektywnie, a wynikają z tego, że przedsiębiorca nie musi ponosić kosztów związanych z zatrudnianiem pracownika. Ważne jest tutaj nie tylko wynagrodzenie brutto, ale również narzuty oraz koszty wyposażenia stanowiska pracy.

Elastyczna współpraca

Księgowi zatrudnieni w biurze rachunkowym otwarci są na elastyczną współpracę z przedsiębiorcą. Pozostają oni do dyspozycji w godzinach pracy – o ile na spotkanie dobrze jest się wcześniej umówić, o tyle w każdej chwili można napisać maila bądź zadzwonić z pytaniem. Do prowadzenia firmy wyznaczona jest jedna osoba, a w przypadku większych przedsiębiorstw – dwie lub trzy. Szczegółowy zakres współpracy ustalany jest indywidualnie, to samo dotyczy ceny, która zależna jest od ilości dokumentów księgowych, branży, w jakiej działa spółka, czy dodatkowych usług, jakie mają być świadczone na rzecz przedsiębiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *