Chcesz mieć długie włosy? Nic prostszego

Wiele dziewcząt marzy o pięknych, długich, bujnych włosach. Włosy rosną same, więc dla osiągnięcia takiego efektu, wystarczy cierpliwie poczekać. Niestety niewiele z nam ma tyle cierpliwości, by czekać często kilka lat na osiągnięcie efektu długich włosów. Poza tym czas, kiedy włosy odrastają często duży się, a poza tym włosy wtedy często odbiegają od wymarzonej fryzury.

Dla dziewczyn, które chcą mieć długie włosy od razu, fryzjerzy znaleźli rozwiązanie.

Możesz mieć włosy dowolnej długości i koloru w kilka godzin, a efekt utrzyma się przez kilka miesięcy. Mowa o przedłużaniu włosów.
Włosy przedłuża się kosmykami włosów o różnej, wybranej przez klientkę długości. Można wybrać włosy naturalne w różnych odmianach i gatunkach. Od najtańszych włosów naturalnych pochodzących z Azji, przez włosy indyjskie, europejskie, do najdroższych, najwyższej jakości słowiańskich włosów. Każdy rodzaj włosów charakteryzuje się innymi właściwościami. Włosy indyjskie i azjatyckie są najniższej jakości, ich cena jest najmniejsza. Cechuje je to, że niszczą się łatwiej niż włosy lepszej jakości. Są proste i połyskujące, jednak zwykle odróżniają się strukturą od włosów Polek i dlatego trzeba przed ich zakupem przymierzyć do swoich włosów czy nie będą się za bardzo odróżniały.
Włosy europejskie natomiast są w swojej strukturze niemal identyczne jak włosy Polek, można je prostować, robić loki i farbować. Są dostępne w bardzo wielu kolorach, dlatego każda z nas może znaleźć pasemka idealne dla siebie. Czas ich trwałości to kilka miesięcy.

Najwyższą jakość mają włosy słowiańskie.

Są to tzw. włosy dziewicze, czyli nigdy nie farbowane włosy naturalne pochodzące najczęściej od młodych dziewczyn, które obcinają pierwszy raz w życiu swoje długie włosy na krótsze. Włosy takie nie niszczą się w normalnym użytkowaniu, można nosić je bardzo długo.
Wszystkie te rodzaje włosów są pochodzenia naturalnego, ich struktura pozwala na modelowanie ich jak własne włosy, oraz dowolne farbowanie. Włosy doczepiane, ze względu na to, że są zwykle bardzo długie, mają tendencje do plątania się. Im wyższej jakości są włosy, tym mniej się plączą. Można poradzić sobie z plątaniem, stosując kosmetyki ułatwiające rozczesywanie i układanie.

Na rynku dostępne są też włosy sztuczne. Są bardzo tanie, ale ich jakość nie jest zadowalająca. Sztuczne włosy plączą się i szybko niszczą. Nie opłaca się zakładanie ich, ponieważ z założenia doczepione włosy mają być na naszej głowie przez kilka miesięcy.
Jest wiele metod przedłużania włosów. Najpopularniejsza jest metoda na ringi, czyli mocowanie pasemek włosów, do włosów naturalnych na bardzo małe, metalowe obrączki, które w środku maja gwint, albo silikonową gumkę, co ma zapobiegać zsuwaniu się zamontowanych pasemek. Jest to metoda dość bezpieczna dla włosów, nie uszkadza ich.
Można też założyć włosy metodą na tulejki, są to również metalowe obręcze, bardzo podobne do ringów, tylko dłuższe. Metoda ta jest niemal taka sama jak na ringi, z tym, że potem trudniej jest włosy zdjąć.
Kolejną metodą jest metoda na keratynę. Polega na przyklejeniu pasemek włosów, za pomocą rozgrzanej keratyny. Metoda ta jest bardzo dobra, ale może powodować wyrywanie naturalnych włosów i ciężko jest się keratyny pozbyć.
Metod jest wiele, każda jest dobra, a najważniejsze jest to, by mieć szybki efekt pięknych włosów do pasa.