Trener personalny – dlaczego warto skorzystać z usługi trenera gdy zaczynamy naszą przygodę z siłownią?

Skorzystanie z pomocy trenera personalnego jest bardzo dobrym pomysłem. Na usługi takiego specjalisty decydują się nie tylko zawodowcy, lecz także osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z siłownią. Dlaczego warto skorzystać z takiego wsparcia? Jak rozpocząć swoją przygodę z trenowaniem? O czym warto pamiętać? Kiedy zasięgnąć porady specjalisty?

Początek przygody z siłownią

Na początku nie zawsze wiemy, od czego zacząć. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy trenera personalnego. Dzięki temu unikniemy błędów podczas ćwiczeń i zminimalizujemy ryzyko kontuzji. Pamiętajmy o tym, że do rozpoczęcia treningu personalnego warto się przygotować. Powinniśmy wykonać badanie krwi i moczu, zrobić pomiaru masy ciała, określić cel ćwiczeń i poinformować trenera o kontuzjach/chorobach. Dawniej ćwiczenia z trenerem kojarzyły się jedynie z celebrytami. Aktualnie trening personalny we Wrocławiu jest dobrą opcją dla każdego, kto lubi aktywność fizyczną. Bywalcy siłowni mają większą świadomość dbania o ciało i chcą dobrze się prezentować

Trener personalny we Wrocławiu

Usługi trenera personalnego mają wiele zalet. Nie zapominajmy o tym, że fachowe wsparcie na początku naszej drogi pomoże nam uzyskać dobre efekty w krótszym czasie. Nie ma mowy o zwiększonym ryzyku kontuzji i nieprawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Praca z dobrym trenerem we Wrocławiu sprawi, że nasze ciało szybko się zmieni, a my zyskamy pewność siebie i satysfakcję. Zazwyczaj korzystanie z gotowych planów treningowych z internetu nie da nam tak dobrych efektów. Stąd wynika fakt, że treningi personalne są niezwykle popularne. Podczas ćwiczeń z trenerem zyskujemy szereg korzyści:

  • nauka poprawnej techniki ćwiczenia,
  • motywacja do dalszej pracy nad sobą,
  • skorzystanie z personalnego planu ćwiczeń,
  • zachowanie bezpieczeństwa i efektywności treningu,
  • ćwiczenia z odpowiednimi obciążeniami, jakie są dobierane przez trenera,
  • odpowiednia intensywność treningowa,
  • zniwelowanie ryzyka straty czasu na długi odpoczynek i szukanie ćwiczeń,
  • zadbanie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Jak wygląda trening z trenerem personalnym?

Współpraca z trenerem przebiega na jasnych zasadach. Na początku wykonujemy rozgrzewkę, zgodnie z jego wskazówkami. Ma ona na celu zmniejszyć ryzyko kontuzji i pozytywnie nastroić nas do aktywności fizycznej. Kolejny krok to trening główny, gdzie pracuje się z większą objętością ciężaru maksymalnego, na większym procencie ciężaru i wykonując serie bazowe. To najdłuższa faza treningu, a ćwiczenia są zależne od preferencji i zaangażowania danej osoby. Ostatnia część treningu obejmuje wyciszenie organizmu i ćwiczenia rozciągające. Wszystko zależy od tego, co nas uspokaja i jakie mięśnie najbardziej pracowały danego dnia. Oczywiście, wsparcie doświadczonej osoby jest w tym przypadku na wagę złota. Samodzielnie nie zawsze wiemy, jak się zabrać do ćwiczeń na siłowni. Trening personalny we Wrocławiu jest dobrą opcją dla każdego, kto chce zadbać o zdrowie, dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę lub rozbudowę mięśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *